Klára Bílá Jewellery
Můj účet

Žádné produkty v košíku.

Chcete se dozvědět, jaká cesta mne přivedla k výrobě šperků ze zlata a stříbra?

Tvořím pro Vás šperky pro vzácné momenty. Výrobou a designem šperků z drahých kovů se zabývám od roku 2013. Láska ke šperkům mě potkala až po studiu na Karlově univerzitě. Vystudovala jsem magisterské studium oboru Kulturologie. Ke šperkům jsem se dostala díky Ženám s.r.o., kde jsem měla svoji rubriku o módě. Vydávali jsme katalog produktů, které vyrobily ženy podnikatelky a tehdy mě napadlo se šperky vyrazit na trh. Nicméně ale už od malička jsem tvořila. Šila jsem na stroji, kreslila jsem suché pastely, malovala olejem, tvořila jsem z keramické hlíny a bižuterii jsem vytvářela pro své blízké.

Mé šperky jsou originál pro ty jedinečné. V mé nabídce najdete prstýnky, náramky, náušnice, prsteny, náhrdelníky a šperky absolutně na míru. Ze šperkařského vosku Vám vytvořím unikát, který bude jen Váš. Návrhy realizujeme kreslené nebo ve 3 D. Klenoty šperků jsou také populární u českých osobností. Vytvořila jsem snubní prsteny pro herce Sašu Rašilova nebo pro herečky Veroniku Arichtevu, Vlastinu Kounickou Svátkovou nebo moderátorku Kateřinu Kristelovou.

V roce 2018 jsem se umístila ve finále soutěže Žena roku a vyhrála jsem soutěž Podnikatelka roku. Techniky, které používám nejraději, je metoda ztraceného vosku. Je to metoda odlévání. Jmenuje se tak proto, že se po odlití forma zničí. Způsob výroby odléváním se volí především pro výrobky složitých tvarů, které se nedají vyrobit jiným způsobem (např. obráběním nebo svařováním). Šperky, které nemusí mít složitý tvar, vyrábím klasickou zlatnickou metodou. Plechy a dráty se řežou, válcují, profilují. Potom letují k sobě a dále tvarují. Broušení a leštění je potom společné a stejné pro obě metody.

Standardní doba výroby šperku se pohybuje od dvou dnů do jednoho týdne. Záleží, zda se jedná o šperk litý nebo jen svařovaný. Průměrná doba zpracování ale nepřesáhne jeden týden. Všechny objednávky odesílám do 2 dnů. Pouze u snubních prstenů a zakázkové výroby je doba delší, do 30-ti dnů. Veškeré šperky, které mám v nabídce, můžete mít i ve zlatě. Cenu zašleme na požádání.

Registrace Puncovním úřadě pod číslem 12085.
Výrobní značka KB