fbpx

Klára Bílá

Výrobou a designem šperků z drahých kovů se Klára Bílá zabývá od roku 2013. Láska ke šperkům ji potkala až dlouho po studiu na Karlově univerzitě. Vystudovala magisterské studium oboru Kulturologie. Nevystudovala ani zlatnický obor, a ani žádnou specializovanou uměleckou školu. Veškeré techniky se naučila sama. Inspiracemi jsou jí stěžejní události v životě a krásy přírody.

Šperky jsou Klářinou vášní. Tak, jak jsou někteří posedlí ďáblem, ona je posedlá kouzlem šperků! V její nabídce najdete prstýnky, náramky, náušnice, prsteny, náhrdelníky a snubní prsteny absolutně na míru. Ze šperkařského vosku Vám vytvoří absolutní unikát, který bude jen Váš. Klenoty šperků byly také populární u českých osobností. Vytvořila snubní prsteny pro herce Sasu Rašilova nebo pro herečky Veroniku Arichtevu, Vlastinu Kounickou nebo moderátorku Kateřinu Kristelovou.

V roce 2018 se Klára umístila ve finále soutěže Žena roku a vyhrála soutěž Podnikatelka roku. Techniky, které Klára používá, je metoda ztraceného vosku. Je to metoda odlévání. Jmenuje se tak proto, že se po odlití forma zničí. Způsob výroby odléváním se volí především pro výrobky složitých tvarů, které se nedají vyrobit jiným způsobem (např. obráběním nebo svařováním). Šperky, které nemusí mít složitý tvar, Klára vyrábí klasickou zlatnickou metodou. Plechy a dráty se řežou, válcují, profilují. Potom letují k sobě a dále tvarují. Broušení a leštění je potom společné a stejné pro obě metody.

Standardní doba výroby šperku se pohybuje od dvou dnů do jednoho týdne. Záleží, zda se jedná o šperk litý nebo jen svařovaný. Průměrná doba zpracování ale nepřesáhne jeden týden. Pouze u snubních prstenů a zakázkové výroby je doba delší. Tam počítejte přibližně měsíc na výrobu.Veškeré šperky, které má Klára v nabídce, můžete mít i ve zlatě. Cenu zašleme na požádání.

Registrace Puncovním úřadě pod číslem 12085.
Výrobní značka KB